Z historie

Čtenářský spolek vznikl již v roce 1865 z popudu místních učitelů. Vytkl si za úkol "vzdělávati, uvědomovati a poučovati lid v pokrokovém duchu a v zásadách pravdy". Spolek měl na svou dobu pěknou a dosti rozsáhlou knihovnu. V době 1.světové války činnost spolku ustávala, až koncem války spolek zanikl. Knihy byly převzaty do knihovny hasičské. Za pokračovatele čtenářského spolku je možno považovat obecní knihovnu, která byla zřízena v roce 1920 a převzala knihy i z hasičské knihovny. Obecní knihovna mnohokrát měnila své sídlo, název i knihovníky. Její existence překonala všechny režimy a v obci působí do dneška.

Současnost

Nyní se knihovna nachází v budově DPS ve 3.patře. Je zde výtah pro snadnější dostupnost. Knihovna má 6000 knih (číslo se mění podle počtu nakoupených a vyřazených knih). Je rozdělena na beletrii, část naučnou a část dětskou. Pro lepší orientaci je k dispozici KATALOG ON-LINE

Roční poplatek pro dospělé 40Kč

pro děti, studenty a důchodce 20Kč